اخبار ترویجی
برگزاری اولین کارگاه آموزشی ترویجی آشنایی با آکواپونیک
توضیحات: اولین کارگاه آموزشی ترویجی آکواپونیک در سازمان شیلات ایران برگزار شد.
متن: 
به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور، اولین کارگاه آموزشی ترویجی آشنایی با آکواپونیک، توسط موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور با همکاری سازمان شیلات ایران، در محل سالن کنفرانس سازمان شیلات ایران با حضور اساتید محترم دانشگاه، مدیران شیلاتی ،حوزه باغبانی و بخش خصوصی برگزار گردید .
در این جلسه جناب آقای دکترپورکاظمی ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان، از جناب آقای دکترعبدالحی معاون محترم توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران و جناب آقای دکتر حسین زاده صحافی معاون محترم ترویج و انتقال یافته های علمی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور جهت تشکیل این کارگاه تشکر نمودند.
در ابتدا ایشان ضمن تعریف آکواپونیک و پرورش ماهی در سیستم گلخانه ای، با اشاره به محدودیت ذخائر آب، سیستم آکواپونیک را یک سیستم کاربردی، جهت بالابردن کارایی مطلوب آب و همچنین افزایش بازدهی آب وکاهش اثرات منفی زیست محیطی معرفی نمودند. ایشان در ادامه به معرفی یکی از طرحهای پژوهشی در حال اجرای موسسه با موضوع بررسی مولفه های تولید ماهی تیلاپیا در سیستم آکواپونیک با اجرای 4 پروژه پرداختند و درانتهای سخنرانی ضمن اعلام سیاستهای کلان کشور در بخش کشاورزی، در خصوص توسعه پایدار، به انتظارات خود از خروجی این کارگاه اشاره نمودند.
در ادامه کارگاه جناب آقای دکتر رفیعی، استاد محترم دانشگاه تهران، جناب آقای دکتر حاجی زاده و خانم مهندس مشائی از موسسه تحقیقات شیلات کشور و جناب آقای دکتر قمری زارع از موسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور به ایراد سخنرانی پرداختند. در پایان کارگاه پس از پرسش و پاسخ و بحث و تبادل نظر،جناب آقای دکتر عبدالحی، ضمن تشکر از موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور به جمع بندی مطالب این کارگاه پرداختند. ایشان ضمن درخواست تشکیل کارگروه تخصصی با حضور 3 معاونت توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران، معاونت ترویج و انتقال یافته های علمی موسسه و معاونت باغبانی بر عقد تفاهم نامه بین این 3 معاونت و ایجاد واحدهای پایلوت در برخی استانها تأکید نمودند.

دوشنبه 13 آذر 1396
تعداد بازدید:946
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور می باشد

Designed by taJan System Co